سه شنبه 30 شهریور 1400
طریقه بافت تونیک سایه بافت دومیل :  وسایل مورد نیاز :  1- کلاف 100 گرمی‌        6عدد  2- میل شماره 5 یا 5/4  طریقه بافت : 160 دانه سرانداخته شود.  رج 1 ) همه از زیر رج 2) همه از رو رج 3) با بافت لوزی ادامه پیدا می‌کند. طریقه بافت طرح لوزی ژوردار : مدل به 10 دانه تقسیم شده به اضافه 1به اضافه حاشیه. رج 1) یک ژته، یک سوژه ساده، 5 تا از زیر، 2 تا یکی، یک ژته، یکی از زیر.  رج 2 و تمام رج‌های جفت همه از رو. رج 3) یکی از زیر،…

https://rozup.ir/view/2654664/Untitled-2.gif

تبلیغات
پنل کاربری
سلامت
آموزش هنرهای تجسمی
کاردستی
دانلود کتاب
مدل مانتو 2019 مدل لباس مدل لباس مجلسی مدل لباس زنانه
عضویت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
خبرنامه
خبرنامه
با عضویت در خبرنـــــــــامه می توانید آخرین مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت کنید .

تبادل لینک هوشمند
تبادل لینک هوشمند : برای تبادل لینک ابتدا مارا با عنوان مدل مانتو لباس مجلسی لباس عروس وآدرس http://modrooz.rozblog.com لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

عنوان :
آدرس :
کد : کد امنیتیبارگزاری مجدد

طریقه بافت تونیک سایه بافت دومیل :

 • تعداد بازدید : 700
 • طریقه بافت تونیک سایه بافت دومیل :

   وسایل مورد نیاز :
   1- کلاف 100 گرمی‌        6عدد
   2- میل شماره 5 یا 5/4
   طریقه بافت :
  160 دانه سرانداخته شود.
   رج 1 ) همه از زیر
  رج 2) همه از رو رج 3) با بافت لوزی ادامه پیدا می‌کند. طریقه بافت طرح لوزی ژوردار : مدل به 10 دانه تقسیم شده به اضافه 1به اضافه حاشیه.
  رج 1) یک ژته، یک سوژه ساده، 5 تا از زیر، 2 تا یکی، یک ژته، یکی از زیر.
   رج 2 و تمام رج‌های جفت همه از رو.
  رج 3) یکی از زیر، یک ژته، یک سوژه ساده، 3 تا از زیر، 2 تا یکی، یک ژته، 2 تا از زیر.
   رج 5 ) 2 تا از زیر، یک ژته، یک سوژه ساده، یکی از زیر، 2 تا یکی، یک ژته ، 3 تا از زیر.
   رج 7) 3 تا از زیر، یک ژته، یک سوژه دوبل، یک ژته، 4 تا از زیر.
  رج9) 2 تا از زیر، 2 تا یکی، یک ژته، یکی از زیر، یک ژته، یک سوژه ساده، 3 تا از زیر.
   رج 11) یکی از زیر، 2 تا یکی، یک ژته، 3 تا از زیر، یک ژته، یک سوژه ساده، 2 تا از زیر.
   رج ) 13 2 تا یکی، یک ژته، 5 تا از زیر، یک ژته، یک سوژه ساده، یکی از زیر.
  رج 15) اولین دانه را با دانه حاشیه ببافید( کور کنید) یک ژته، 7 تا از زیر، یک ژته یک سوژه دوبل.
   با این طرح بافت را تا 30 سانت ادامه داده بعد از 30 سانت دانه ها را تقسیم بر 2 کرده، نصف دانه ها را طبق مدل بافته تا اندازه گشادی یقه یعنی 30 سانت این تعداد دانه را در یک میل جداگانه قرار داده و دانه‌های بعدی را هم طبق مدل داده شده به اندازه همان 30 سانت بافته وقتی تعداد دانه‌های تقسیم شده به هم رسیدند. همه دانه‌ها را در یک میل قرار داده و دوباره 30 سانت دیگر می‌بافیم در اینجا بالاتنه ما یعنی تکه پشت و جلو آستین ها با هم بافته شده است.
  طریقه بافت یقه :
   در بالای کار یک شکاف داریم دورتادور شکاف را دانه گرفته و بصورت کشباف 2 دانه‌ای 2 دانه از زیر، 2 دانه از رو ادامه می‌دهیم تا اندازه دلخواه بلندی و کوتاهی یقه بسته به سلیقه شخصی دارد. بعد همه دانه ها را کور کرده، قسمت پایین بافت باز است به اندازه دور کمر از وسط بافت جدا کرده و دو طرف بافت را برای آستین می‌دوزیم بعد قسمتی که برای دورکمر در نظر گرفته بودیم را دور تا دور دانه گرفته و با بافت کشباف 2 دانه‌ای یعنی 2 تا از زیر و 2 تا از رو بافت را ادامه داده و به اندازه 50 سانت بافت کشباف را ادامه می‌دهیم در آخر همه دانه ها را کور کرده و دورگیری یقه و دور آستین ها را هم طبق سلیقه شخصی انجام می‌دهیم.
  مدل نخودی :
  مدل به 4 دانه تقسیم شده به اضافه حاشیه.
   رج 1) 2 دانـه از زیـر بـرای حاشیه، 3 دانـه یکی ازرو، یـکی از زیـر بـدون اینکـه از میـل خـارج کـنیـم یـک ژتـه، دوبـاره یـکی از زیـر( یعنی یک دانه را 3 دانه می‌کنیم) 3 دانه یکی از رو، یک دانه را 3 دانه می‌کنیم از زیر.
   رج 2) رج 2 و تمام رجهای جفت همه از رو.     
   رج 3) مانند رج یک بافته می‌شود با این تفاوت که دانه ها جابجا می‌شوند به این صورت در رج یک اول 3 دانه را یکی از رو می‌کردیم ولی در رج3 اول یک دانه را 3 دانه می‌کنیم بعد 3 دانه یکی از رو.
  ژور دندهای :
  مدل به 4 دانه تقسیم شده به اضافه حاشیه.
  رج 1) 3 تا از زیر یکی از رو.
   رج 2) رج 2 و تمام رجهای جفت همان طوریکه دانه ها دیده می‌شوند.
   رج 3) یک ژته، یک سوژه دوبل، یک ژته، یکی از رو.
  رج 5) تکرار رج 1.
  مدل لوزی :
  مدل به 20دانه تقسیم شده است.
  رج 1) 8 دانه از رو، 4 دانه از زیر، 8 دانه از رو.
   رج 2) رج 2 و تمام رجهای جفت همانطوریکه دانه دیده می‌‌شوند بافته می‌‌شود.
   رج 3) 8 دانه از رو ، 4 دانه را از میل خارج کرده با میل سمت راست 2 دانه دوم را از پشت گرفته و با میل سمت چپ 2 دانه اول را از رو گرفته 2 دانه میل راست را به میل سمت چپ می‌‌دهیم و 4 دانه را از زیر می‌‌بافیم.  رج 5) 6 دانه از رو، دو دانه از زیر و 2 دانه از رو را از میل خارج کرده با میل سمت راست دودانه از زیر را از رو گرفته و با میل سمت چپ 2 دانه از رو را از پشت گرفته 2 دانه از زیر را از زیر می‌‌بافیم 2 دانه از رو را از رو می‌‌بافیم، 2 دانه از زیر دو دانه از رو بعدی را نیز از میل خارج کرده با میل سمت چپ 2 دانه از زیر را از رو با میل سمت راست 2 دانه از رو را از پشت گرفته 2 دانه از رو را از رو بافته، 2 دانه از زیر را از زیر می‌‌بافیم به همین صورت هریک رج درمیان از دانه‌های 8 دانه‌ای 2 دانه را کم می‌‌کنیم و به وسط لوزی می‌‌دهیم تا زمانی که 2 دانه باقی بماند( نصف لوزی). تا اینجا لوزی ما باز شده و یک نصف لوزی بافته شده است برای این که لوزی ما کامل شود به این صورت عمل می‌‌کنیم. 2 دانه از رو، 2 دانه از زیر و 2 دانه از رو را از میل خارج کرده با میل سمت چپ 2 دانه از زیر را از رو گرفته، 2 دانه از رو را با میل سمت چپ از پشت گرفته 2 دانه از رو را از رو می‌‌بافیم 2 دانه از زیر را از زیر می‌‌بافیم دوباره 2 دانه از رو و 2 دانه از زیر را از میل خارج کرده با میل سمت راست دودانه از زیر را از رو گرفته با میل سمت چپ 2 دانه از رو را از پشت گرفته 2 دانه از زیر را از زیر می‌‌بافیم 2 دانه از رو را از رو می‌‌بافیم به همین صورت بافت را ادامه می‌‌دهیم و هربار به تعداد دانه‌های کناری اضافه و از تعداد دانه‌های وسط لوزی کم خواهیم کرد. تا 4 دانه از زیر دوباره به هم برسند و دوباره از رج 3 بافت را تکرار می‌‌کنیم.
  مدل پیچ طنابی :
  مدل به 20 دانه تقسیم شده است.  رج 1) 4 تا از زیر 2 تا از رو،4 تا از زیر. رج 2) رج 2 و تمام رجهای جفت همانطوریکه دانه ها دیده می‌شوند.  رج 1 و 2 را 8 بار تکرار می‌کنیم. 
  رج 9) 4 تا از زیر، 2 تا از رو، 8 دانه را از میل خارج کرده با میل سمت راست 4 دانه را از پشت گرفته و با میل سمت چپ 4 دانه اول را از رو گرفته 4 دانه میل سمت راست را به میل سمت چپ می‌دهیم و 8 دانه را از زیر می‌بافیم 2 تا از رو 4 تا از زیر. 
  به همین صورت هر 8 رج یک بار این جابجایی دانه ها را انجام می‌دهیم.
   
  نویسنده : مدروز تاریخ : پنجشنبه 11 ارديبهشت 1393 امتیاز :
  موضوعات : بافتنی زنانه ,
  برچسب ها : آموزش بافت تونیک ,
  نظرات
 • در قمست نظرات مشکلات و پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در جریان بگزارید.

 • نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
  کد امنیتی
  رفرش
  کد امنیتی
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

  ما را در گوگل محبوب کنيد